Ohjattava pistorasiarele Kotihälytin Älykoti-järjestelmään
Tuotenumero:
KOHEH-ALYKOTI-SP-01

Toimitusaika:
n. 2-5 arkipäivää
Toimitustapa:
Nouto Postista (Posti.fi)
Toimituskustannukset:
6,90 €
(ilmainen toimitus, kun tilaat yli 200 eurolla)
Ohjattava pistorasiarele Kotihälytin Älykoti-järjestelmään. Voit ohjata kodin laitteita päälle/pois puhelinsovelluksella, ajastetusti tai vaikka jonkun toisen ilmaisimen ohjaamana; esimerkiksi, kun ovi-ilmaisimen lämpöanturi havaitsee että lämpötila laskee tietyn rajan alapuolelle, pistorasia menee päälle, jolloin siihen liitetty patteri alkaa lämmittämään. Z-wave plus protokolla, tehonkesto 3000 W, tehon mittaus ja ylikuormitussuojaus.
Tuotetiedot:
- Tuotemerkki: Kotihälytin.fi
Tuotteen ominaisuudet:
- Ylikuormitussuojaus: Kyllä
- Protokolla: Z-wave plus
- Maksimikuorma (W): 3000
- Tehon mittaus: Kyllä
Arvostelut
Kysymykset
-
Voiko tätä ohjata ulkona olevalla liiketunnistimella? Kun ulkona oleva liiketunnistin havaitsee liikettä, sisällä olevaan pistorasiareleseen kiinnitetty lamppu syttyy.
-
Kotihälytin.fi tuotetuki · 3.1.2022Oliko vastaus hyödyllinen?Hei! Tätä pistorasiarelettä voi ohjata Airlive -liikeilmaisimella. Ohjausta varten tarvitset myös AirLive älykotikeskusyksikön. Liikeilmaisin on tarkoitettu kuitenkin sisällä käytettäväksi eli siitä ei ole takeita kuinka pitkään se kestää ulko-olosuhteissa (eli emme suosittele tätä) mutta erityisesti jos sen saa sateelta suojaan, on hyvinkin mahdollista että toimii moitteetta pitkäänkin. Pariston kestoaika luonnollisesti lyhenee kylmässä.
-