Induktiotaso liesituulettimella Bosch Serie 4 PVS611B16E 60cm
Tuotenumero:
BOSCHPVS611B16E
Wokkipannu Bosch HEZ390090 ?168mm
168,00
Paistinpannu Bosch HEZ9FE280 ?18cm
127,00
Keittoastiasarja Bosch HEZ9SE040
Keittoastiasarja Bosch HEZ9SE060
Poistoilma aloituspakkaus Bosch HEZ9VDKE1
Plug 'n Play Clean Air -aloituspakkaus Bosch HEZ9VDKR0
Plug 'n Play Clean Air -aloituspakkaus Bosch HEZ9VDKR1
Akustiikkasuodatin Bosch HEZ9VEDU0
Vaihtosuodatin Bosch HEZ9VRCR1 Clean Air Plus
  1. Postin sisäänkanto kodinkoneet, 0-50 kg
    Postin sisäänkanto kodinkoneet, 0-50 kg
    Vanhan vastaavan kodinkoneen poisvienti kierrätykseen
4 059,00  1 674,99  Säästät: 2 384,01
kpl
Rahtilaskuri
kpl
Ladataan...
Tilaatko muita tuotteita samalla? Kokonaisrahdin tarkistat helposti ostoskorissa.
Hyödynnä tarjoushinta ja tilaa!
Tarjous on voimassa 13.5.2026 asti tai niin kauan kuin tavaraa riittää.
Energialuokka Energiamerkki
Toimitustiedot
Toimitusaika: n. 5-10 arkipäivää
Liitetiedostot
Lisätietoa tuotteesta
Toimi Cashback-kampanjassa näin:
Integroitu liesituuletin: poistaa höyryn ja ruoanhajut aivan alkulähteillä.
TouchSelect: valitse helposti haluamasi keittoalue ja teho.
Kehyksetön muotoilu: keittotaso on hieman korotettu, joten ruoanvalmistualue erottuu työtasosta.
PowerBoost: jopa 50 % enemmän tehoa induktiolieden nopeampaan lämmitykseen.
Keittoalueet
  • CombiZone-keittoalue: voit yhdistää kaksi keittoaluetta yhdeksi isoksi alueeksi
  • : voit tarvittaessa käyttää suurempia keittoastioita
  • Keittoalue edessä vasemmalla: 190 mm, 210 mm, 2.2 kW (maksimiteho 3.7 kW)
  • Keittoalue takana vasemmalla: 190 mm, 210 mm, 2.2 kW (maksimiteho 3.7 kW)
  • Keittoalue takana oikella: 145 mm , 1.4 kW (maksimiteho 2.2 kW)
  • Keittoalue edessä oikealla: 210 mm, 2.2 kW (maksimiteho 3.7 kW)
Käyttömukavuus
  • TouchControl-tehonvalinta +/- valitsimilla
  • 17 tehoaluetta: voit määrittää tehon todella tarkasti (9 päätehotasoa ja 8 ns. välitasoa)
  • Ajastin: kytkee keittoalueen pois päältä halutun ajan kuluttua
  • Munakello (count-down timer): äänimerkki halutun ajan kuluttua
    • Ajansäästö & tehokkuus
      • PowerBoost-toiminto kaikille keittoalueille
      • : kiehauta vesi nopeammin! Toiminto käyttää 50% enemmän energiaa kuin korkein perustaso
      • Quick Stop -toiminto: yksi pidempi painallus kytkee keittoalueen pois päältä
      Design
      • Kehyksetön
      Turvallisuus
      • Lapsilukko toiminnoille: estää keittotason käynnistyksen vahingossa
      • Päävirtakytkin: kytke kaikki keittoalueet pois päältä yhdellä valitsimella
      Asennus
      • Tuotteen mitat (KxLxS mm): 223 x 592 x 522
      • Asennusmitat (KxLxS mm) : 223 x 560 x (490 - 490)
      • Minimi työtason paksuus: 16 mm
      • Kytkentäteho: 7400 W
      Lisätarvikkeet
      • Voidaan asentaa 60 cm leveään kaappirunkoon
      Integroitu tuuletinjärjestelmä
      • Induktiokeittotaso tehokkaalla, täysin integroidulla tuuletinjärjestelmällä
      • Tuuletin käynnistyy automaattisesti, kun keittoaluetta käytetään
      • Myös täysin manuaalinen ohjaus: TouchControl-tehonvalinta +/- valitsimilla
      • Helposti irrotettava ja helposti puhdistettava rasvasuodatin ja nesteenkeräysyksikkö:
      • Nesteenkeräysyksikön irrottaminen on helppoa lasikeramiikkakahvan ansiosta
      • Nesteenkeräysastioiden yhteenlaskettu tilavuus 900ml (200ml + 700ml)
      • Vesitiivis tuuletinjärjestelmä
      Ilmanvaihtojärjestelmän suorituskyky:
      • Rasvansuodatuksen tehokkuusluokka (EN 61591 mukaisesti) 94 %
      • Energiankulutus ja energiatehokkuus (EU No 65/2014 mukaisesti):
      • EU energialuokitus: B (asteikolla A+++ - D)
      • Virtausdynaaminen tehokkuus: A
      • Keskimääräinen energiankulutus: 57
      • Rasvansuodatuksen erotusasteen luokitus: B
      • Äänitaso min. standardiasetuksella & maks. standardiasetuksella: 61 dB  & 69 dB
      • Laajan suodatuspinta-alan ansiosta tehokas hajunpoistoteho
      • Suodattimien käyttöikä n. 360 tuntia (ei-regeneroitava)
      • Hiljaiset suodattimet, joissa optimoitu psykoakustiikka
      • Suodattimet ovat helposti saavutettavissa ja irrotettavissa yläpuolelta
      • cleanAir Plus -vaihtosuodatin HEZ9VRCR1
      Suunnittelu ja asennus
      • HEZ9VDKE1 aloituspakkaus hormiliitäntään, kun työtason syvyys on ≥60cm
      Asennusvinkkejä:
      • Voidaan asentaa keittiösaarekkeeseen tai seinänviereiseen kaapistoon
      • Maksimi upotussyvyys 223 mm työtason pinnasta
      • Laitteeseen tulee olla pääsy alapuolelta, esim. nesteenkeräysastian tyhjennystä varten
      • Asennus huoneilmaan palauttava ilman hormiputkea vaatii min. 25mm pystyaukon kalusteeseen laitteen taakse. Suositeltu, ihanteellisen suorituskyvyn takaava ilma-aukko on 50mm
      • Työtason minipaksuus 16 mm , kun käytetään standardiasennustapaa (huullos- tai pinta-asennus). Asennus ohuempaan työtasoon on mahdollista varaosan 626792 avulla