Luonnonmateriaali Lampakanaysta valmistettu kattovalaisin, jonka voi ripustaa sekä sisä- että ulkotiloihin. Valaisimen halkaisija on 46 cm ja korkeus 33 cm. Musta 1,2 m pitkä ripustusjohto mustalla kattokupilla. Ei sisällä valonlähdettä. E27-kanta, max. 40W. Ulkotiloissa käytettäessä valaisimen mukana tuleva ripustusjohto pitää korvata ulkokäyttöön sopivalla johtosarjalla (PR-1205003).
Tuotetiedot:
- Tuotemerkki: PR Home
- Valaisinmallisto: Cebu
- GTIN: 7330976054343
Tuotteen mitat:
- Korkeus (cm): 33
- Halkaisija (cm): 46
Tuotteen ominaisuudet:
- Valaisimen väri: Ruskea
- Värin tarkenne: Luonnollinen
- Valaisimen materiaali: Muut materiaalit
- Materiaalin tarkenne: Lampakanaya
- Jännite (V): 230
- Teho (W): 40
- IP-luokka: IP20
- Korkeus säädettävissä: Ei
- Sisältää polttimot: Ei
- Polttimoiden määrä: 1
- Lamppukanta: E27
- Polttimon sallittu maksimiteho (W): 40
- Himmennettävä: Kyllä
- Takuuaika: 2 vuotta
- Johdon pituus (cm): 120
- Valaisinpistotulppa: Ei
- Materiaalin tarkenne: Lampakanay
Tuotteen asentaminen ja käyttöönotto:
- Valaisimen asennustapa: Asennus koukkukannen päälle
Pakkauksen mitat ja paino:
- Rahtipaino (kg): 1,50
Myydyimmät tuotteet (10)
Katsotuimmat tuotteet (10)
Arvostelut
-
Hieno valaisin★★★★★★★★★★Suosittelen tuotettaVastasi odotuksia ja kuvausta täysin. Helppo asentaa.Oliko arvostelu hyödyllinen?Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
Tyylikäs kattolamppu★★★★★★★★★★Suosittelen tuotettaOstin tämän pari viikkoa sitten olohuoneeseen ja hyvältä näyttää! Kattokuppiin mahtuu hyvin ylimääräinen johto, kun katto on melko matalalla, ja silti se pysyy siististi paikoillaan.Oliko arvostelu hyödyllinen?Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
Hieno valaisin★★★★★★★★★★Suosittelen tuotettaOstin kuukausi sitten olohuoneeseen ja olen ollut tyytyväinen.Oliko arvostelu hyödyllinen?Vastaus - Noortrade asiantuntija · 7.12.2018 :Hei! Mukavaa kuulla! Toivottavasti valaisimesta on Teille iloa pitkään!
Ystävällisin terveisin,
Noortrade (maahantuoja)Oliko arvostelu hyödyllinen?
Lisätietoja osoitteessa http://www.bazaarvoice.com/fi/trustmark/
Kysymykset
-
Onko valaisimen pistotulppa suojamaadoitettu? Sopiiko myös kruunukytkentäiseen valaisinpistorasiaan?
-
Noortrade asiantuntija · 15.7.2019Oliko vastaus hyödyllinen?Hei! Paketissa mukana tulevan sisäkalusteen pistotulppa ei ole maadoitettu, mutta erikseen ostettavalla ulkokäyttöön, parvekkeelle jne tarkoitetulla kumikaapelilla pistotulppa on suojamaadoitettu: https://www.netrauta.fi/valaisinjohtosarja-ulkokayttoon-star-trading-5-m-e27-musta. Tuote sopii kruunukytkentäiseen valaisinpistorasiaan. Ystävällisin terveisin,
-