Pressutalli Prohall, 3,5x7,5m, 500g/m2, harmaa
Tuotenumero:
EDU101825252
-9%
29.9. ASTI
Tarjous
Kestävä kaarimallinen pressutalli Prohall on pohjolan olosuhteisiin sopiva, harmaa talli. Asennuksen jälkeen on huolehdittava, että tallin katolle ei pääse kertymään suurta lumikuormaa. Takuu ei kata lumikuorman takia romahtanutta tallia.
Tuotetiedot:
- Tuotemerkki: Prohall
- Takuuaika: 1 vuosi
- GTIN-koodi: 6438014166506
Tuotteen mitat:
- Harjakorkeus (cm): 350
- Leveys (cm): 350
- Syvyys (cm): 750
- Pinta-ala (m²): 26,3
Tuotteen ominaisuudet:
- Väri: Harmaa
- Materiaali: Muovi, Teräs
- Materiaalin tarkenne: PVC 500 g/m2, UV-suojattu
- Pintakäsittely: Sinkitty
- Kattomalli: Kaarikatto
- Sisältää vesikatemateriaalin: Kyllä
- Sisältää lattian: Ei
- Ikkunoiden lukumäärä: 0 kpl
- Ovien lukumäärä: 1 kpl, 288x350 cm (KxL)
- Galvanoitu ovaali putki: 41x1,2mm, 32x1,2mm, 25x1,1mm
- Kaarien määrä: 7kpl
- UV-suojattu 5%
- Palonkestävä
Pakkauksen mitat ja paino:
- Pakkauksen leveys (mm): 800,00
- Pakkauksen korkeus (mm): 800,00
- Pakkauksen syvyys (mm): 1 790,00
- Rahtipaino (kg): 183,00
Arvostelut
-
Helppo★★★★★★★★★★Suosittelen tuotettaHelppo porukalla pystyttää, hyvin tilava on tämä katos.Oliko arvostelu hyödyllinen?Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
Toimii★★★★★★★★★★Suosittelen tuotettaToistaiseksi vastaa tarkoitusta. Kestävyydestä ei vielä tietoa. Kasaaminen kohtuullisen helppo.Oliko arvostelu hyödyllinen?Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
Ihan ok talli, mutta parannettavaakin olisi★★★★★★★★★★Suosittelen tuotettaOhjeet voisivat olla tarkemmat ettei mene aikaa arvailuun. Osa siipimuttereista oli viallisia, joten jouduin hakemaan rautakaupasta uudet mutterit (ja ruuvit koska mukana tulleiden ruuvien kierre oli erikoinen). Putkien päät terävät. Kannattaa teipata niitä ennen pressun asennusta. Muilta osin ihan ok pressutalli. Aika näyttää miten kestää tuulessa ja auringon paahteessa. Takapäätyyn aion kyllä laittaa jonkinlaiset lisätuet kun paketissa ei sinne mitään ollut mukana.Oliko arvostelu hyödyllinen?Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
Hyvä hinta/laatu suhde★★★★★★★★★★Suosittelen tuotettaHelppo kasata, vaikka mielestäni ohjeet olivat puutteelliset/epätarkat. Preussa oli paljon noin 2-3mm halkaisijaltaan olevia reikiä. Tietysti yläosissa. Mietin vain, että vaikuttaako talvikestävyytee. Meinaan, että pienestäkin reijästä lähtee helpommin repeämään. Saa nähdä.Oliko arvostelu hyödyllinen?Oliko arvostelu hyödyllinen?

Näitä arvosteluja hallitsee Bazaarvoice, ja ne vastaavat Bazaarvoicen Authenticity Policy -aitouskäytäntöä, jota tukevat petostentorjuntatekniikka ja ihmisten tekemät analyysit.
Lisätietoja osoitteessa http://www.bazaarvoice.com/fi/trustmark/
Lisätietoja osoitteessa http://www.bazaarvoice.com/fi/trustmark/
Kysymykset
-
Mikähän mahtaa olla auton ajokorkeus mulla 2.7m matkailuauto.
-
Leveekabee · 2.10.2021Oliko vastaus hyödyllinen?2850mm korkeudella näyttäs olevan yläkarmi maasta mitattuna. Mullon 2500 levee ja kaikkine putkineen ehkä 2500 korkea vaunu ja helposti mahtuu. Uskon että 2700 korkea autokin menee kivuttomasti.
-