Puolapuut leuanveto/dippitelineellä ja vatsalihaspenkillä K-Sport
K-Sport puolapuusetti sisältää kaiken tarvittavan monipuoliseen ylävartalon voima- ja kestävyysharjoitteluun. Paketti sisältää puolapuut, leuanveto/dippi/vatsalihastelineen sekä vinopenkin.
Leuanvetoteline on erittäin monikäyttöinen. Yläasennossa se toimii leuanvetotankona oteväleillä 110/60/20 cm. Voit myös hyödyntää sitä monipuolisesti kiinnittämällä siihen esimerkiksi vastuskuminauhoja tai nyrkkeilysäkin, jolle on kiinnityspaikka valmiina. Toisinpäin asennettuna yhdistelmäteline toimii dippi- ja vatsarutistustelineenä. Laitteen otekahvoja on helppo siirtää ja säätöalue on suuri, joten jokaiselle löytyy sopivat asetukset. Harjoittelun aikana voit helposti vaihtaa leuanvedosta dippeihin kääntämällä telineen toisin päin.
Kiinnitys puolapuihin tapahtuu koukkujen avulla. Harjoituspenkin kulmaa on helppo säätä kiinnittämällä se haluamaansa puolaan. Penkin avulla saadaan monipuolisuutta vatsalihastreeniin ja halutessaan sitä voi käyttää käsipainojen avulla rintalihaksien harjoittamiseen. Se soveltuukin erityisesti negatiivisen työntökulman harjoitteisiin.
Puolapuut ja lisälaitteet ovat valmistettu laadukkaasta teräksestä ja viimeistelty kestävällä pulverimaalauksella. Pultinkannat on suojattu kumitulpilla, otekahvoissa on kumipehmikkeet ja kyynärvarsia ja selkää suojaavat paksut pehmikkeet kestävällä päällysteellä.
Tuotetiedot:
- Tuotemerkki: K-Sport
- GTIN: 5907618100977
Tuotteen mitat:
- Korkeus (cm): 215
- Leveys (cm): 78,3
Tuotteen ominaisuudet:
- Väri: Harmaa, Punainen
- Materiaali: Teräs
- Materiaalin tarkenne: Valmistettu korkealaatuisesta teräksestä, pulverimaalattu
- Toimitussisältö: Puolapuut, leuanveto/dippi/vatsalihasteline sekä vinopenkki
- Takuuaika: 2 vuotta
- Tangon leveys: 1100 mm
- Etäisyys seinästä: 200 mm
- Puolien välinen etäisyys: 240 mm
- Dippikahvojen säätö alueella: 160 -720 mm
- Otekahvat leuanvetotangossa: 200, 600 ja 1100 mm
- Penkin mitat: 1100x280 mm
- Koukku nyrkkeilytarvikkeiden kiinnittämiseen
- Valmistettu EU:ssa
Pakkauksen mitat ja paino:
- Pakkauksen leveys (mm): 500,00
- Pakkauksen korkeus (mm): 320,00
- Pakkauksen syvyys (mm): 1 130,00
- Rahtipaino (kg): 36,00
Arvostelut
-
Puolapuut hyvät★★★★★★★★★★En suosittele tuotettaHyvät ja tukevat puolapuut. Leuanvetoteline/dippiteline hutera ja kelvoton.Oliko arvostelu hyödyllinen?Oliko arvostelu hyödyllinen?

Lisätietoja osoitteessa http://www.bazaarvoice.com/fi/trustmark/