Tartuntapohjuste Fescon KP 5 l
Tuotenumero:
FESC-76904
Hyödynnä tarjoushinta ja tilaa!
Tarjous on voimassa niin kauan kuin tavaraa riittää.
30 päivän alin hinta: 58,90 €
Toimitustiedot
Toimitusaika:
n. 1-3 arkipäivää
Toimitustapa:
Kotiinkuljetus. Kuljetusliike soittaa ja sopii toimitusajan tai vaihtoehtoisesti paikan minne lähetyksen voi turvallisesti jättää. Huomioithan, että lähetys toimitetaan ulos, paikkaan mihin jakeluautolla pääsee.

Lisätietoa tuotteesta
Fescon Tartuntapohjuste KP on vesiohenteinen, synteettinen kumilateksi. Käytetään tartuntapohjusteena Fescoseal A+B vedeneristysjärjestelmässä.
CLP-asetuksen (EY) N:o 1272/2008 mukaisesti tätä tuotetta ei ole luokiteltu vaaralliseksi. Tuotetta käytettäessä on käytettävä asianmukaista suojavarustusta ja noudatettava hyviä työturvallisuuskäytänteitä. Lisätietoja oheisesta käyttöturvallisuustiedotteesta.
Tuotetiedot:
- Tuotemerkki: Fescon
- Sertifikaatit ja hyväksynnät: Rakennusmateriaalien päästöluokitus M1
- GTIN-koodi: 6416841769046
Tuotteen mitat:
- Pakkauskoko (L): 5 litraa
Tuotteen ominaisuudet:
- Tuotesarja: Fescoseal
- Sekoitussuhde (betoni- ja sementtipohjaiset tasoitteet): 1 osa tartuntapohjustetta ja 3 osaa vettä
- Kipsikartonkilevyä varten pohjustetta ei ohenneta
- Soveltuu käytettäväksi Joutsenmerkityissä kohteissa: Kyllä
Tuotteen käyttö:
- Käyttötarkoitus: Käytetään tartuntapohjusteena Fescoseal A+B -vedeneristysjärjestelmässä
- Riittoisuus: n. 1,2 kg/m2 1 mm:n kerrosvahvuudella. Tiiviille pinnalle n. 10 m2/l. Huokoiselle pinnalle n. 6 m2/l.
- Ohennus: Vesiohenteinen
Pakkauksen mitat ja paino:
- Rahtipaino (kg): 5,00