Akkuraivaussaha Einhell Power X-Change Agillo, 2x18V, ilman akkuja
Lisätietoa tuotteesta
Akkukäyttöinen Einhell Agillo -raivaussaha tarjoaa vakuuttavia leikkuutuloksia kotipuutarhassa ja äärimmäisen mukavaa käsiteltävyyttä. Vaikeakulkuisessa maastossa, rinteissä tai reuna-alueilla akkuraivaussaha tarjoaa johdotonta joustavuutta ruohon ja vesakon raivaamiseen. Laitteen voimanlähteenä on Einhellin hiiliharjaton PurePOWER-moottori. Tämä hiiliharjaton moottori tarjoaa enemmän tehoa ja pidemmän käyntiajan kuin perinteiset hiiliharjamoottorit. Verkossa rekisteröitymisen jälkeen hiiliharjattomalle moottorille myönnetään 10 vuoden takuu. Nopeutta ohjataan elektronisesti. Laadukas 3-hampainen terä raivaa tiheänkin kasvuston vaivatta, ja karalukitusjärjestelmän ansiosta leikkuuterän vaihto käy helposti. Jaettava varsi varmistaa helpon kuljetuksen ja tilaa säästävän säilytyksen. Pitkäkestoiseen ja ergonomiseen työskentelyyn laitteessa on huippulaadukas mukavuusvaljaat, alumiiniputkesta valmistettu pitkä varsi sekä Softgrip-pinnoite. Mukana toimitetaan myös kätevä seinäteline. Akkuraivaussaha on osa Power X-Change -sarjaa: kaikkia järjestelmän akkuja voidaan käyttää jokaisen Power X-Change -työkalun kanssa. Akkuraivaussaha vaatii toimiakseen kaksi 18 V akkua. Akut ja laturi ovat saatavana erikseen.
- Osa Power X-Change -tuoteperhettä, vaatii 2x 18V akut
- Hiiliharjaton moottori – enemmän tehoa ja pidempi käyntiaika
- PurePOWER Brushless – 10 vuoden moottoritakuu rekisteröinnin jälkeen
- Etumoottori: Täydellinen voimansiirto ja painonjakauma
- Elektroninen nopeudensäätö
- Yleissäädettävä polkupyöräkahva (U-kahva)
- Jaettava varsi helppoon kuljetukseen ja tilaa säästävään säilytykseen
- Yksisiimainen kela puoliautomaattisella napautussyötöllä
- Laadukas 3-hampainen terä
- Karalukitusjärjestelmä leikkuulaitteen helppoon vaihtoon
- Korkealaatuinen ja mukava kantohihna/valjaat
- Seinäteline
- Softgrip ergonomiseen käyttöön
- Alumiinivarsi väsymättömään työskentelyyn
- Toimitetaan ilman akkua ja laturia (saatavana erikseen)
Tuotetiedot:
- Tuotemerkki: Einhell
- Tuotesarja: Power X-Change
- Takuuaika: 24 kk valmistajan takuu laitteille, 6 kk takuu akuille. Rekisteröimällä 30 päivän kuluessa ostopäivästä Einhell pidentää takuuta 3 vuoteen työkalujen ja Power X-Change -akkujen osalta.
- GTIN-koodi: 4006825629583
Tuotteen mitat:
- Korkeus (mm): 400
- Leveys (mm): 700
- Syvyys (mm): 1 930
- Tuotteen paino (kg): 6,09
Tuotteen ominaisuudet:
- Käyttövoima: Akku
- Sisältää akun: Ei
- Sisältää laturin: Ei
- Moottorin tyyppi: Hiiliharjaton sähkömoottori
- Leikkuupään tyyppi: Muoviterä, Siimapää
- Lisäominaisuudet: Hiiliharjaton moottori
- Kantohihna: Kyllä
- Kantohihnan tyyppi: Mukavuushihna
- Leikkuuleveys (metalliterä): 255 mm
- Leikkuuleveys (siima): 30 cm
- Jaettava suojakilpi: Ei
- Ohjausvarren materiaali: Muovi
- Ohjauskahvan tyyppi: Polkupyöräkahva (U-kahva)
- Tyhjäkäyntikierrosluku maks.: 6400 min
- Uusimmat
- Hyödyllisin
- Arvosana korkeimmasta alhaisimpaan
- Arvosana alhaisimmasta korkeimpaan
-
Hyvin toimii★★★★★★★★★★Suosittelen tuotettaNäppärä vehje, trimmeri ja raivaussaha samassa, ei pelkkä lelu, asiallista jälkeä.Oliko arvostelu hyödyllinen?Oliko arvostelu hyödyllinen?
Lisätietoja osoitteessa http://www.bazaarvoice.com/fi/trustmark/
- Uusimmat kysymykset
- Uusimmat vastaukset
- Eniten vastauksia
- Avoimet kysymykset
- Hyödyllisimmät vastaukset
-
Voisiko tuohon 36 voltin raivaussahaan saada isommat akut, johonkin kimppa hintaan koneen kanssa?
-
Einhell · 24.7.2023Oliko vastaus hyödyllinen?Hei, tällä hetkellä kyseisestä koneesta ei ole olemassa sellaista pakettia.
-
-
Soveltuuko raivaussaha esim pajukoiden raivaukseen vai onko se tarkoitettu pelkästään ruohikoiden raivaukseen?
-
Einhell · 15.8.2022Oliko vastaus hyödyllinen?Hei, Laitteen mukana toimitettavalla 3-lapaisella metalliterällä onnistuu myös pajukon raivaus helposti.
-