Paistinpannu Swiss Diamond XD, 28cm
Swiss Diamondin paistinpannu, jonka halkaisija on 28 cm. Pannussa on tasaisesti ja tehokkaasti lämpenevä, paksu valualumiinirunko sekä erittäin kestävä ja lämpöä hyvin johtava XD-timanttipinnoite. Reunan korkeus sisäpuolelta mitattuna on 5,5 cm. Paistinpannu ei sovellu induktioliedelle.
Paistinpannu Swiss Diamond XD, 28cm
Tuotetiedot:
- Tuotemerkki: Swiss Diamond
- Tuotesarja: XD Classic+
- Korkeus: 40 mm
- Leveys: 500 mm
- Paino (netto): 1,35 kg
- Paino (brutto): 1,85 kg
- Halkaisija: 280 mm
- Väri: Musta
- GTIN/EAN-koodi: 7640119216898
- Erittäin paksu valualumiinirunko
- Tasapohjaisuus takaa hyvän lämmönjohtuvuuden
- Kolmikerroksinen patentoitu timanttivahvisteinen XD-pinnoite
- Kestää lämpöä uunissa 260°C saakka
- Kahva pysyy viileänä liedellä käytettäessä
- Valmistettu Sveitsissä
- Suositellaan käsinpesua
- Materiaali: Valualumiini, timanttivahvistettu PTFE-pinnoite
Pakkauksen mitat ja paino:
- Pakkauksen leveys (mm): 500,00
- Pakkauksen korkeus (mm): 40,00
- Pakkauksen syvyys (mm): 100,00
- Rahtipaino (kg): 1,85
Swiss Diamond XD -paistoastioiden runko on laadukasta vääntymätöntä valualumiinia. Pinta on käsitelty patentoidulla XD-timanttipinnoitteella, joka johtaa lämpöä erinomaisesti ja on luontaisesti tarttumaton. XD-pinnoitteen ansiosta ruoka kypsyy tasaisesti ja saa ihanteellisen paistopinnan kohtuullisissa paistolämpötiloissa. Paksu pohja varaa lämpöä tehokkaasti, joten pannu pysyy kuumana, vaikka pannulla olisi paljonkin paistettavaa. Swiss Diamond -paistoastiat kestävät lämpöä uunissa 260°C saakka. Ergonomiset kahvat säilyvät viileinä liedellä käytettäessä. Kahvat on kiinnitetty pannun rungossa olevaan ulokkeeseen ruuvilla, jolloin pannun sisäpinta säilyy ehjänä ja hygieenisenä. Löystyneen kahvan voi tarvittaessa kiristää ristipääruuvimeisselillä.
Arvostelut
-
paras teflonpannu★★★★★★★★★★Suosittelen tuotettaKolmas samanlainen meidän perheessä. Tämä on paras mitä on tähän mennessä pannumaailmassa löytynyt. Ehkäpä samaan hintaa saatavat kolme halpapannua kestäisivät yhtä kauan kuin aito SD, mutta ergonomia ja päivittäinen ilo laatutuotteen käyttämisestä eivät tule lähellekään. Samoin ekologinen selkäreppu pienenee, kun ostaa harvemmin laadukasta.Oliko arvostelu hyödyllinen?Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
Paras paistinpannu★★★★★★★★★★Suosittelen tuotettaEdellinen hieman pienempi pannu kesti meillä yli 10 vuotta. Tämä on paistinpannujen Rolls RoyceOliko arvostelu hyödyllinen?Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
Ilman rasvaa kevyesti paistaen onnistuu★★★★★★★★★★Suosittelen tuotettaSwiss diamond on pannujen Mersu. Ehdottomasti paras pannu markkinoilla.Oliko arvostelu hyödyllinen?Oliko arvostelu hyödyllinen?

Lisätietoja osoitteessa http://www.bazaarvoice.com/fi/trustmark/