Riippuvalaisin Innolux Kuplat, Ø 480x345mm, kirkas
Innoluxin Kirkas Kuplat 480 -riippuvalaisin on Yki Nummen suunnittelema design-klassikko. Alkuperäisen Kuplat-valaisimen rinnalle on tuotantoon otettu myös näyttävä Kuplat 480, joka on halkaisijaltaan 480 mm. Se sopii erinomaisesti esimerkiksi ruokapöydän ylle valaisemaan ruokailutilaa. Valaisimessa on sisäkkäin kaksi eriväristä akryylikupua. Sisempi kupu on valkoista akryylia, jonka valkoinen väri toimii heijastinpintana valolle. Ulompi kupu on läpinäkyvää akryylia.
Halkaisijaltaan 480 mm:n kokoista Kuplat-valaisinta on saatavana savunharmaana, kirkkaana ja hiekanvärisenä. Kuplat-valaisimen kaksi eri kokoa ja niiden näyttävät värit antavat hienoja mahdollisuuksia sisustamiseen.
Tuotetiedot:
- Tuotemerkki: Innolux
- Valaisinmallisto: Kuplat
- Suunnittelija: Yki Nummi
- GTIN: 6420611987387
Tuotteen mitat:
- Korkeus (cm): 34,5
- Halkaisija (cm): 48
- Tuotteen paino (kg): 1,5
Tuotteen ominaisuudet:
- Valaisimen väri: Valkoinen
- Valaisimen materiaali: Akryyli, Alumiini
- Jännite (V): 230
- Teho (W): 35
- IP-luokka: IP20
- Lamppukanta: E27
- Polttimoiden määrä: 1
- Sisältää polttimot: Ei
- Polttimon sallittu maksimiteho (W): 35
- Takuuaika: 2 vuotta
- Valmistaja: Innojok Oy
- Ripustuskaapeli(e)n väri: Valkoinen
- Sisältää kattokupin: Kyllä
- Johdon pituus (m): 2
Tuotteen asentaminen ja käyttöönotto:
- Valaisimen asennustapa: Asennus koukkukannen päälle
Pakkauksen mitat ja paino:
- Rahtipaino (kg): 1,50
Videot
Arvostelut
-
Kaunis valaisin★★★★★★★★★★Hieman himmeä valo, ei valaise isoa tilaa kunnolla. Kaunis ja klassinen valaisin.Oliko arvostelu hyödyllinen?Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
Kaunis valaisin★★★★★★★★★★Suosittelen tuotettaValaisin on tyylikäs ja laadukas. Ainoa miinus on, ettei siihen saa laittaa tehokkaampaa lamppua.Oliko arvostelu hyödyllinen?Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
Klassikko★★★★★★★★★★Suosittelen tuotettaKaunis, ajaton. En kyllästy ikinä. Suomalainen klassikko.Oliko arvostelu hyödyllinen?Oliko arvostelu hyödyllinen?

Lisätietoja osoitteessa http://www.bazaarvoice.com/fi/trustmark/
Kysymykset
-
Onko valaisimen korkeus säädettävissä?
-
Innolux Tuotetuki · 5.8.2020Oliko vastaus hyödyllinen?Hei. Kyllä, johdon pituuteen voi itse vaikuttaa. Valaisimen johto on kaikenkaikkiaan 2m pitkä. Sitä voi kerätä joko kattokuppiin tai johtoa voi katkaista itselleen sopivaksi ennen lopullista asennusta. Ystävällisesti, Innojok Oy, Asiakaspalvelu
-