Synttäritarjoukset voimassa enää: NETRAUTA 20 VUOTTA! Synttäritarjoukset voimassa enää:

Termostaatti Hansgrohe RainSelect, 3:lle toiminnolle, piiloasennus, kiiltävä kulta

Tuotenumero:
HG15381990
  1. Suihkun asennus
    Suihkun asennus
    Suihkun asennus
    189,00 
    Tilaa tästä helposti myös suihkun asennus! Saat 1-2 arkipäivän sisällä linkin Asennusportaaliin ennakkoselvityksiä varten. Asennus suoritetaan n. 2-5 arkipäivän sisällä tuotteen saapumisesta. Asennuspalvelu sisältää mm. vanhan suihkun irroittamisen, vanhojen reikien paikkaamisen, uuden suihkun osien kiinnityksen seinään, sekottajan kytkentä valmiiseen sululla varustettuun vesijärjestelmään sekä suihkun testauksen. Palvelu on saatavissa rajoitetulla alueella. Lue lisää tuotekortilta. * Huom! Saat alennusta kun tilaat useamman asennuksen! *
    Asennuspaikka
    Helsingin seutu (päärautatieasema +80km)
    Helsingin seutu (päärautatieasema +80km)
    Turun seutu (kauppatori +30km)
    Uudenkaupungin seutu (Uudenkaupungin tori +30km)
    Rauman seutu (kauppatori +30km)
    Porin seutu (kauppatori +30km)
    Tampereen seutu (keskustori +30km)
    Lahden seutu (kauppatori +30km)
    Oulun seutu (keskustan suuralue +30km)
    Joensuun seutu (kaupungintalo +50km)
3 092,70 
kpl
Toimitustiedot
Toimitusaika: n. 5-10 arkipäivää
Toimitustapa: Kotiin toimitus
Toimituskustannukset: 9,90 €

Lisätietoa tuotteesta

Korkeimpia vaatimuksia noudattaen: Kullanvärinen muotoilijatason suihkutermostaatti kolmella toiminnolla

RainSelect-suihkutermostaatti kolmella toiminnolla (piiloasennus) tekee vaikutuksen lukuisilla näppärillä toiminnoillaan ja kiillotetulla kultaisella värillään. Eksklusiivinen värisävy sopii täydellisesti muiden hansgrohe-tuotteiden FinishPlus-pinnoitukseen. Yhteensopivien kylpyhuoneen hanojen, lisävarusteiden ja suihkujen kanssa erityisesti Rainfinity-sarjasta unelmiesi kylpyhuoneesta tulee totta.

Mukavuutta ja laatua hansgrohelta

suihkutermostaatti on lähes täysin upotettu seinään, mikä jättää suihkuun lisää tilaa. Järjestelmän painikkeet ovat suuret, ja niiden selkeät ja kulumattomat symbolit osoittavat eri toimintoja, esimerkiksi pää-, käsi- tai hartiasuihkun käynnistäminen ja sammutus kuin katkaisimella (Select) . Useita suihkuja voi käyttää samanaikaisesti. Veden lämpötila ja määrä asetetaan luistamattomilla säätimillä. suihkutermostaatti myös suojaa liian kuumalta vedeltä: se vastaa salamannopeasti muutoksiin paineessa ja säätää lämpötilaa automaattisesti. Turvapysäytystoiminto 40 asteessa tuo lisäsuojaa liian kuumalta vedeltä ja takaa mitä ihanimmat hetket vedessä.

Muut ominaisuudet

Helppo puhdistaa: käytännöllinen käytöstäpoistotoiminto tekee Select-painikkeiden pyyhkimisestä mutkatontaLuja ja naarmunkestävä kiillotetun kullan värinen pinnoitus (fysikaalinen metallointi) Enimmäisvirtaama 18,5 l/min (3 baarin paineessa) Piiloasennus: kolmeen toimintoon tarvittu runko-osa myydään erikseen (tuotenro 15311180) Hallitsee painetta hyvin: asennuksiin, joiden käyttöpaine on yhdestä enintään kymmeneen baariin. Taattu saatavuus: Varaosia voi ostaa jopa 15 vuoden ajan sen jälkeen, kun sarjan valmistus on lopetettu.

Tuotetiedot:

  • Tuotemerkki: Hansgrohe
  • Valmistusmaa: Saksa
  • GTIN-koodi: 4059625489109
  • LVI-numero: 6352011

Tuotteen mitat:

  • Korkeus (mm): 90
  • Leveys (mm): 527
  • Syvyys (mm): 58
  • Tuotteen paino (kg): 3,5

Tuotteen ominaisuudet:

  • Väri: Kulta
  • Värin tarkenne: Kiiltävä kulta
  • Viimeistely: Kiiltävä
  • Hanan toimintatapa: Termostaattihana
  • 3 toimintoa
  • Useiden ulostulojen samanaikainen käyttö
  • Select-painike päälle/pois 3 toiminnolle
  • N. 50 % virtaaman vähennys ja turvatoiminto, riippuen virtaamasta, asennustavasta
  • Termostaattisäätöosa, Päälle/pois-venttiili toimintojen käyttämistä varten
  • Maksimivirtaama 1 baarin paineessa: 7,8 l/min
  • Maksimivirtaama 3 baarin paineessa: 38 l/min
  • Virtaama per ulostulo: 26 l/min
  • Virtaama, kun käytetään kaikkia ulostuloja samanaikaisesti: 38 l/min
  • Turvapysäytystoiminto 40 °C:ssa
  • Lämpötilarajoitus säädettävissä
  • Takaiskuventtiili
  • Termostaatti on varustettu käsisuihku-, PowderRain- ja hartiasuihkupainikkeilla

Tuotteen asentaminen ja käyttöönotto:

  • Asennustapa: Piiloasennus
Näytä lisää
Tarvitsetko apua?
Myynti 029 1800 220 Ma - Pe 9-18, La 10-16
Arvostelut
Kysymykset
Jäikö vielä kysyttävää?

Syötä tähän sähköpostiosoitteesi, niin lähetämme ostoskorin sinulle.